هاتف

وبلاگ شخصی هاتف

برنامه صوتی گفت او گو (قسمت سوم)

به مناسبت ۱۶ شهریور روز وبلاگ نویسی برنامه ای گفتگو محور تهیه کردم با تعدادی از دوستان عزیزم که به قلمشون خیلی ارادت دارم و به قدرت دنبالشون می کنم و مطالبشون رو دوست دارم . این گفتگو در ۵ قسمت تقدیم شما عزیزان خواهد شد که داخلشون گپ و گفتی با هم داشتیم در مورد تخصصا وبلاگ و وبلاگستان فارسی که امیدوارم مورد توجه تون قرار بگیره . این قسمت ها به هم متصلن و خواهشمندم که اگر دوست دارین گوش کنین لطف کنین کامل گوش کنین و همه قسمت ها رو بشنوین . گپ های خوبی زده شده . این برنامه به صورت زمان بندی شده به شما عزیزان تقدیم خواهد شد. خیلی ازتون ممنونم که با گوش دادنتون و همرسانی کردن برنامه و نظراتتون و نقد های قشنگتون خستگی ناشی از هماهنگی و تا چهار صبح بیدار موندن و چت کردن و صدا گذاریش و برش وچسباندن های ویس ها و میکس و تنظیم صداها و آپلودش که برای هر یک ساعت فایلی که میشنوین در حدود ۴ ونیم تا پنج ساعت بسته به بحث وقت و انرژی روش گذاشته شده رواز تنمون در میارین . ازتونخیلی ممنونم . ضمنا عرض کنم که بزودی جوایز چالش تقدیم خواهد شد .

در این قسمت با نلی عزیز گفتگو کردیم و گفتگو تقریبا دوساعت و ۵۷ دقیقه شده و داخلش خیلی حرفها زدیم و خیلی مطالب مهمی رو عرض کردم . خوشحال میشم گوش بدین . اگر فکر می کنین سه ساعت زیاده می تونین فایل رو دانلود کنین و هر زمان وقت داشتین اون رو گوش بدین . ابتدا می خواستم دو قسمت کنم اما نخواستم ریسکش رو قبول کنم چون ممکن بود که قسمت اول شنیده بشه و قسمت دوم نه و برای همین همه اش رو توی یک فایل گذاشتم . اگر وقت ندارین می تونین خودتون دو قسمتش کنین برای خودتون و قسمتی شو تا فلان دقیقه یه روز و تا فلان دقیقه روز دیگه گوش کنین. چون حجم فایل زیاد شده با دو کیفیت قرار داده شده که اگر دوست دارین با کیفیت عالی گوش بدین و موزیک ها رو با جان و دل بشنوین می تونین با کیفیت ۱۲۸ دانلود کنید که در حدود ۱۷۰ مگابایته که خیلی کیفیت خوبیه و یک نسخه هم داریم که با کیفیت ۹۰ که در حدود ۷۵ مگابایت حجم داره و خب کیفیت قابل قبولی داره ولی نمی تونین موزیک ها رو با کیفیت بشنوین و.. هر کدوم رو دوست دارین دانلود کنین و لطفا همه قسمت ها رو گوش بدین. ممنونم ازتون . این گفتگو خیلی داغه و بدون شک پر اشکال و اشتباهه . ممنون میشم نقدش کنین تا با هم گفتگو کنیم :)

پخش کننده :

صفحه مخصوص دانلود پادکست ها اینجاست

دانلود این قسمت با کیفیت ۱۲۸ ( کیفیت متوسط ( تقریبا خوب) )

دانلود این قسمت با کیفیت ۹۰ ( کیفیت ضعیف ( قابل قبول ) )

به دیگر قسمت ها گوش کنید :

قسمت یک . گفتگو با الهه

قسمت دو . گفتگو با سارا

قسمت سه . گفتگو با نلی ( همین قسمت )

قسمت چهار . گفتگو با مریم

قسمت پنج . گفتگو با تهمینه

با  بلاگر زیر   مصاحبه کن


razhayema.blog.ir  رازهای ما

بعدش  خیلی حرف میزنی  بیشتر مصاحبه با خودته  کمتر حرف بزن بزار مصاحبه شونده  حرف بزنه  
سوالاتت خیلی جالب نیست همش تو داری نظر میدی  کسی نظر تو رو نمی خواد ۱ دقیقه اون حرف میزنه  ۲۰ دقیقه تو حرف میزنی
مثلا بپرس کدوم وبلاگها رو دوست داری از کدوم خوشت نمیاد  بهترین وبلاگ رو بگو بدترین رو بگو  علتشو بپرس  
این روش جالبه  ولی خیلی  حرف میزنی سر مونو بردی  فهمیدیم  تو میفهمیسلام . مصاحبه بسته شده و تا اطلاع ثانوی دیگه با کسی گفت گو نمی کنم .
در مورد خیلی حرف زدنم خب گفت گو یعنی حرف زدن . خیلی سخت نیست. نمی شه سکوت کرد.
بعد برنامه گفتگو آزاد بود میهمان به صورت ویس صداهاش رو ارسال می کرد و اگر میهمان حرف میزد من مشکلی نداشتم . میهمان ها همین قدر حرف زدن من که نمی تونستم زورشون کنم بیشتر حرف بزنین . بعدم برنامه اصلا این نبود که توی این گفتگو اسم وبلاگی برده بشه مگر نویسنده هایی که دارن مصاحبه می کنن یا سوال مستقیم از من بشه.
هزار بار توی هزار چالش های مختلف پرسیده شد و هزاران بار بقیه جواب دادن که کدوم وبلاگ ها رو دوست دارن و کدوم ها رو دوست ندارن . این برنام صرفا یک گفتگوی صمیمی بود بین من و دوستان عزیز. این یک برنامه صوتی گفتگو محوری که هر هفته پخش میشه نیست و یک برنامه گفتگو محوره که مجموعه برنامه است . برای همین اصلا سوالات از پیش تعیین نشد بود . توی گفتگو هم دو طرف حرف میزنن . من در نقش خبرنگار ظاهر نشدم که پینگ پنگی سوال بپرسم و مهمون هم جواب بده . داریم با هم گفتگو می کنیم.
دوست عزیز خیلی ممنونم ازت که گوش دادی و سرت رفت و جای خوشجالی داره که حداقل گوشش دادی تا سرت بره ازت خیلی ممنونم .
ای کاش شناس حرفت رو میزدی چون وقتی ناشناس نظر می ذاری من نمی تونم به نقدت گوش کنم . یعنی نقدت نه که بی ارزش بشه ولی خب ارزشش رو به میزان زیادی از دست میده. و خیلی خوشجالم که فهمیدی من خیلی می فهمم . جای امیدواریه . و اینکه دوست عزیز هیچ کسی مجبور نیست این فایل ها رو گوش بده و اگر داری گوش می کنی و سرت میره من هم ازت تشکر می کنم و هم ازت معذرت می خوام
باز هم ممنونتم بابت نظرت و نقد تندات .
حالا چرا مصاحبه رو بستی  ادامه بده.زود جا نزن  از پسرای ترسو خوشم نمیاد .
از بلاگرهای معروف  که سال قبل برترین شدن چند نفر برتر  که زیر ۱۰ بودن مصاحبه کن  ، روش خوبیه  ولی خودت کمتر اظهار فضل کن  .منم ممنونم جواب دادی
ترس؟؟ از چی؟
من از هیچی توی فضای مجازی نمی ترسم . تولید نرم افزار صوتی گفتگو محور در مورد وبلاگ برای هر فایل تقریبا دو ساعت تا سه ساعت طول می کشه . و باید بشینم یک برنامه رو کامل محتواش رو سوالاتش رو و همه روالش رو بنویسم . و بعد شروع به تولید کنم . انجام این کار و بعد کارهای میکسش و این صحبت ها برای هر برنامه در حدود ۷ ساعت طول می کشه حداقل و من محدودیت زمانی دارم برای اینکار.
مگر یک اسپاسنری پیدا بشه که بتونه این هفت ساعت زمان گذاشتن من رو در این لول پایین جبران کنه . اون وقت با کمال میل این کار رو انجام میدم .
و از همه صاحبان وبلاگ ها گفتگو می کنم و کلی برنامه مهیچ درست می کنم . ولی فعلا به لحاظ هزینه اصلا صرف نداره و اینکه وارد ساخت چنین برنامه ای بشم در توانم نیست و وقتم خیلی خیلی محدوده . نمی رسم . وگرنه خیلی دوست داشتم یک برنامه گفتگو محور رو شروع کنم .
در مورد اظهار فضل هم مخالفم باهات . مگر میشه هاست برنامه باشم و اظهار فضل نکنم؟ اسمش رو گذاشتیم گفتگو و من نمی تونم سکوت کنم . اگر برنامه ای بسازم این تیپی می سازم و اظهار فضل هم توش قطعا می کنم چون هر کسی آزاده تریبون داشته باشه و حرف بزنه ومن هم دوست دارم نظراتم رو بگم .
ما در بیان آزاد هستیم . و من هم نظراتم مهمه . اگر فکر می کنی به دردت نمی خوره با کمال میل می تونی گوش ندی :)
یه چیزی که لازمه بگم کیفیت میکسه.خیلی خیلی خوب میکس شده.لذت بخشه

و دیگه اینکه اون پست راجع به دنیای موازی که نلی توصیف میکنه رو حس میکنم منم خوندمش

نظر لطفته لیمو . خیلی ممنونم .
نه من متاسفانه نخوندمش ..
سلام من دو فایل را گوش دادمگبدون تعارف بگویم
نکات مثبتش خیلی کم بود..بیشترش صحبت های عادی بود
به اعتقاد بنده باید سوالات عمیق تر می بود
من پیشنهاد می کنم از پتانسیل وبلاگ نویسی بیشتر بپرسید
ایده هایی که می تونه به وبلاگ ها در جامعه و کشور جایگاه بده
طوفان فکری در مصاحبه ها راه بندازید
و بخصوص با باتجربه ها و بلاگفایی های سابق

در کل نفس این اهمیت دادن به وبلاگ نویسی خیلی با ارزش بود و من شخصا تشکر می کنم از شما

من هنوز هم عمیقا معتقدم خیلی از پتانسیل های وبلاگ نویسی هنوز کشف نشده توسط علاقه مندان به وبلاگ نویسی
کاملا نقد درستی بود و آره نکات مثبت و مفیدش کم بود و فکر می کنم تنها نکته مثبت اش ریشه یابی رفتارهای برخی و دادن پیشنهاد برای اینکه شرایط رو شروع کنند و بهتر کنند و از پتانسیل این فضا استفاده کنند . به نسبت سه ساعت خب خیلی مقدار کمیه . ولی توی شماره سوم خیلی خیلی در موردش حرف زدیم. و من نظریاتم رو در مورد این مساله که با هم دوست باشیم توی پست های هم به هم انرژی بدیم و ماهیت قضیه رو حفظ کنیم .
کاملا با نظرت موافقم دوست عزیز و نظرت کاملا وارده و انتقادت کاملا وارده .
ولی این برنامه حد و اندازه اش این بود و یه مجموعه برنامه مینیمال و ساده با گفتگوی ساده بود . قرار نبود خیلی سطح بالا باشه و پرپروداکشن باشه .
حتی حتی هیچ سوالی رو از پیش من ننوشته بودم و همه اش داشتیم گفتگو می کردیم . یعنی هیچ اسکریپتی نوشته نشده بود . برای پیشنهادی که داده ای نیاز به یک برنامه ریزی و پیش تولید هست و بعد در نهایت تولید که در پاسخ اون دوست ناشناسمون عرض کردم تولید چنین برنامه ای نیاز به وقت و انرژی زیاد و ایضا حضور یک اسپانسر داره تا بتونه شرایطی فراهم کنه تا من به جای مثلا انجام فلان کار پادکست درست کنم و یک اسکریپت خوب بنویسم و سپس اون رو اجرا کنم و یک برنامه درجه یک درست کنم . نمی شه روی این برنامه ها به عنوان برنامه سطح بالا نگاه کرد و اینها فقط یک مجموعه گپ و گفت صمیمانه و ساده بودن .
وگرنه صد البته چنین ایده ای به ذهن من اومده از سال پیش و توی فکرش هستم و اگر انجام ندادم برای این بوده که قطعا توانایی اجراش از دست من خارج بوده . اگر روزی شرایطش بود با کمال میل این کار رو شروع می کنم . تولید این برنامه نیاز به زمان و انرژی زیادیست و من توانایی مدیریتش رو حداقل به تنهایی ندارم .
گوش دادم خوب بود :)
فقط اینکه من تا حالا ندیدم که کسی مغرور باشه البته جز یه مورد که حتی گریه کردم یه جور برخورد کرد و من  به خاطر رشته ام   و نتونستنم گریه کردم یعنی کلی ... حتی میخواستم از وبم برم ...
نمیدونم شاید چون خیلی اهل دنبال کردن نیستم ترجیح ام اینکه بچه های ثابت رو بیشتر باهاشون صحبت کنم :) که کمتر پیش اومده البته یه حس های کوچولو نیست به بعضی موارد فکر میکنم ولی بعد میگم شاید غرور نیست ..
فقط گاهی بعضی رفتار هامو که تو واقعیت نگاه میکنم میگم نکنه فکر کنند من مغرورم:/ آخه بعضی یه جور رفتار میکننن انگار من مغرورم..
امیدوارم این موارد کمتر بشه ، همه خودشون باشن ، مهربون و به همدیگه احترام بذارن به نظرم چیز زیادی نیست احترام گذاشتین و خودت بودن ...
خیلی هستن آرام و خدا رو شکر یکی فقط به پستت خورده .  و خب یعنی خشونت . یعنی کاری می کنن بری . نباید بهشون گوش کنی . ترول ها همیشه هستن .
داریم تو یک اجتماع  زندگی می کنیم همه با هم .
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی


راستی این رو هم بگم که اینجا به جز آدرس خودش از آدرس زیر هم در دسترسه :
blog.hatefix.ir
لینک‌های مفید و دوستان
تبلیغات
کریتیو کامنز و حق نشر
Creative Commons License
Designed By Erfan Powered by Bayan