هاتف

وبلاگ شخصی هاتف

آپدیت مهم است غنیمت شمریدش انجام!

همیشه آپدیت کردن برامون خیلی سخت و بعضا زجرآوره. یکی از علت های ترس ما از آپدیت هم حجم زیاد این آپدیت هاست که خب همیشه حجم ما محدود بوده و ما باید هرماه کلی پول برای حجم ماهانه مون بدیم . برای اینکه حجم بیشتری مصرف نکنیم و خب به طبعش  پول بیشتری ندیم همیشه از آپدیت ها فرار می کنیم و اون رو تا مدت زیادی  طولش می دیم . یکی از علت هاشم اینه که یادمون میره یا حوصله انتظار کشیدن پشت درصد دانلودش رو نداریم.

اما بهتره که کمی تجدید نظر روی این فکرمون داشته باشیم . اکثر کسانی که در کار توسعه هستند و دارند برنامه توسعه می دن جایزالخطا هستن . از طرفی همیشه نیازماست که این توسعه دهنده ها رو وا میداره که برامون بشینن و کد بزنن و یک ویژگی به اون نرم افزارمون اضافه کنند . اکثر آپدیت هایی که منتشر میشن به این دو دلیل هستن . یا برنامه یک مشکلی براش پیش اومده یا مشکلی داشته که دیده نشده بعد انتشار کشف شد یا یک سری ویژگی ها و اصلاحات جدیدی که مشکل نبودن ولی یا قدیمی شدن و بلااستفاده و یا ویژگی جدیدی که نیاز ما اون رو خواسته به سیبتسم یا نرم افزار یا اپ اضافه می کنند . اکثرا آپدیت ها برای همین وجود دارن . مثال هاش رو خیلی زیاد در محیط اطرافمون می بینیم. سیستم عامل هایی که باگ ها توشون پیدا میشن تا تلگرامی که فلان امکان رو در آپدیت جدیدش منتشر می کنه .

آپدیت نکردن ضررش بیشتر از کردنشه و تنها در یک حالت آپدیت نکردن بی ضرره که شما به محض آمدن آپدیت بخواین اون سیستم رو از بین ببرین و پاکش کنین!! آپدیت نکردن هیچ وقت سود نداشته ولی ضرر بسیار داشته . شاید فکر کنین توی حجم نتتون به نفعتون میشه ولی باز هم تاکید می کنم اگر هر آپدیتی اومد همون لحظه این آپدیت رو انجام بدین و همیشه به روز باشین .

شما در هر صورت باید این آپدیت رو داشته باشین چون فیشرهای جدید همیشه میان و شما بهشون احتیاج پیدا می کنین . در حالتی هم اپ ها به هم مرتبط هستند . برای مثال تلگرام به سیستم عامل تلفن همراهتان متصل است و از طرفی به سرورهای خود تلگرام هم متصل است . سرورهای تلگرام نمی تونن خودشون رو با شما وفق بدن و دایم پچ های امنیتی شون منتشر میشه و به روز میشن . همین به روز شدنه یواش یواش نسخه نرم افزار سرور رو از تلفن همراه شما بالاتر میبره و در نهایت نرم افزار سرور نمی تونه با نرم افزار کلاینت(گوشی) سینک بشه و بفهمه و درنهایت نرم افزارتون ارور میده که باید آپدیت کنین وگرنه نمی تونین استفاده اش کنین . این کار برای اپ تلگرام شاید سه سال سه سال اتفاق بیفته ولی برای واتس آپ همیشه شما واتس آپ تون اگر دو نسخه قبل تر باشه دیگه کار نمی کنه!

پس شما در نهایت مجبورین برنامه و سیستم تون رو به روز کنین تا بتونین از مابقی امکاناتش استفاده کنین . مورد بعد اینه که گاها توی کد راه های نفوذی برای هکرها پیدا میشه .برای همین آپدیت کردن خیلی مهمه . مخصوصا آپدیت های امنیتی که حسابی دانلود و نصب کردنشون واجبه . چون توی آپدیت های نیاز و امکانات حالا می تونین کمی دیرتر یه امکانی رو داشته باشین ولی اکثرا آپدیت ها در کنار این امکانات یک سری پچ های امنیتی هم دارن که در کنار اینها روی گوشی تون دانلود میشن و نصب میشن . گاهی وقت ها یک راه نفوذ پیدا میشه و آپدیت منتشر میشه و تا زمانی که شما آپدیتش نکنین یعنی فرصته رو دادین به هکر که از همین راه نفوذ وارد بشه . مثل اینکه در خونه شما با رمز باز میشه ولی کشف شده هر کسی اول مربع بزنه بعد سه تا یک بزنه و بعد دو تا دو قفل باز میشه!!!!!

شرکت قفل سازی تون میگه اگر شما دو تا مربع رو بزنین و کدتون رو بزنین بعدش این مشکل رو حل می کنه و دیگه فرد با زدن یه مربع و سه تا یک ودو تا دو نمی تونه در خونتون رو باز کنه . ولی شما میگین اووو کی میره این همه راه رو . حالا درست می کنم . همین حالا درست می کنم یعنی امنیت ۰! یعنی تا زمانی که شما این مشکل رو رفع نکنین هر کسی می تونه با این کار وارد خونتون بشه و دردسر درست کنه . سیستم ها و اپ هامون هم دقیقا همینه . شاید بگین خب من سرماه نت می خرم یا سرماه جایی میرم نت پرسرعت داره اونجا آپدیت می کنم ولی خب در هر صورت باز شما حجم بیشتری به نسبت آپدیت قبل دریافت خواهید کرد . چون آپدیت اول ۱۰۱ مگ و آپدیت دوم ۳۰ مگه و شما سی مگ دانلود نمی کنین . در اصل باید ۱۳۱ مگ دانلود کنین!

آپدیت ها همانطور که توی مثال عرض کردم خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی مهمن و جدی شون بگیرین .

به محض انتشارشون سیستم تون رو آپدیت کنین تا درگیر مشکلات بزرگتری در تلفن همراه یا اپ تاپ تون نشین و بتونین از تکنولوژی به بهترین نحو استفاده کنین .

از زندگی لذت ببرین و آپدیت کنین 

من یکی‌از اون اشخاصی هستم که همیشه در برابر آپدیت کردن خیلی مقاومت میکنم -_- غیر از حجم اینترنت یکی از دلایلش اینه که ممکنه بعضی از تغییرات جدید رو دوست نداشته باشم؛ ولی خب نمیشه تا ابد از آپدیت کردن فرار کرد و بالاخره باید یه روز آپدیت کرد و پس چه بهتر آدم زودتر آپدیت کنه :')) 
اونو باید با فیدبک دادن مطرح کرد . خیلی از آپدیت ها باب میل کاربران نیست ولی باید انجامش بدن چون همیشه شرکت های نرم افزاری سیاستشون اینه که دقیقا نگن چه ایرادات امنیتی داشتن . همیشه دقت کرده باشی توی هر آپدیتی اینطور نوشته
- امکان چت دایره
- امکان داشتن تم
- امکان بندری رقصیدن
- ارسال ۲ برابر سریعتر فایل
۰ امکان انیمیشن گیف
- بهبود ظاهری برنامه و برخی بهبود های امنیتی
میبینی یه طوری می نویسن که انگار اون امنیتیه همچین مهم هم نبوده و چت دایره مهم تر بوده . ولی در اصل اگر اون بهبود امنیتی ها نباشه ممکنه کل دیتات قابل دسترس باشه! همیشه توی هر آپدیتی این پچ های امنیتی هست . پچ هایی که یا از باگ تولید میشن یا بعد ها بر اثر استفاده کشف میشن یا ایرادات کدی هستن ولی همیشه هستن. پس باید همیشه آپدیت کنی . به نظر من ارزش داره به خاطر بهبود های امنیتی چت دایر رو هم تحمل کنی!!
فکر میکنم ما گاهی اوقات از تغییر کردن و تغییر دادن میترسیم ... البته این به صورت منطقی هم درسته هم غلط ، از یه نظر میشه گفت مثلا من که از این نسخه تلگرام راضیم و کارم رو راه میندازه چه کاریه که الکی حجممو مصرف کنم؟ اما از طرف دیگه نسخه جدید شاید کار آدمو بهتر و سریع تر راه بندازه  و از مشکلات امنیتی و رفع باگ ها هم نباید به سادگی گذشت ولی خب خیلی از اوقات پیش اومده که کاربر از  آپدیت جدید راضی نبوده و ناله و شکایت میکنه و میگه کاش آپدیت نمیکردم ... من خودم اگه مشکل حجم نداشته باشم حتما آپدیت میکنم.
کاربر داره با امنیت خودش بازی می کنه . اینکه آپدیت جدید رو دوست ندارم به دوست داشتن نیست . هرچی دیرتر آپدیت کنه بیشتر توی خطر قرار داره . بیشتر این آپدیت ها داخلشون پچ های امنیتی هستند که جلوگیری می کنن از نفوذ به تلگرام شما یا سیستم عامل یا هرچیز دیگه ای .
پس مهمه ولو اینکه آپدیت جدید رو دوست نداشته باشیم ولی بروز کنیم
من خودم طرفدار آپدیت هستم و دلیل اصلی هم اینه ببینم تغییرات چجوری بوده:دی 
خیلی خوبه . آپدیت کردن کلا خوبه
من اگر پیغام بده آپدیت میکنم ..ممنون از راهنماییتون.
احسنت
و در آخر پیشنهاد میکنم برای اینکه همیشه بروز و در لبه تکنولوژی باشید سیستم عامل arch و manjaro ( که همون گرافیکی قبلی هست ) برای شما مناسبه (:
من با دبین و اوبونتو راحت ترم . هرچی گرافیک کمتر دردسر کمتر
یه مدتی هم با بش کار می کردم اصلا رابط کاربری نصب نبود
من اصلا نمیتونم با آپدیت کنار بیام
همه ش احساس می کنم محیطی که بهش عادت کردم رو رار بگیره و واسه من کنار اومدن با محیط جدید خیلی سخته...
این دیگه به عهده شرکت های آی تی عه که اون رابط کاربری رو تغییر ندن ولی در هرصورت ‌آپدیت بسیار برای کامپیوتر ضروریه
از آپدیت کردن به شدت بیزارم اما همیشه خدا هم اپدیت میکنم :)
نگران حجم نت و اینها هم نیستم اما وقتگیره و دردسر ساز... 
بخصوص واسه لپ تاپ... اپدیت که میشه چون اتوماتیک هست من متوجه نمیشم اما موقع خاموش کردن خیلی طول میکشه خاموش بشه یا یه کار ضروری دارم میبینی زدم روشن شه همون لحظه میاد نصب شه آپدیت هاش... :/

چاره ای جز صبر و کمی هم اینور اونور رفتن و در نهایت رفتن سراغ کامپیوتر خونه جهت انجام هر چه سریعتر اون کار ضروری نیست:))
اما در نهایت اپدیت انجام میشه:/
علت معطل شدن هاش مشکل اینترنت هست که باید حل بشه . وگرنه اصولا یک آپدیت حتی اگر ۲۰۰ مگابایت هم باشه با اینترنت ۲ مگ ۱۰۰ ثانیه بیشتر طول نمی کشه.
اما در نهایت آفرین که آپدیت می کنید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی


راستی این رو هم بگم که اینجا به جز آدرس خودش از آدرس زیر هم در دسترسه :
blog.hatefix.ir
لینک‌های مفید و دوستان
تبلیغات
کریتیو کامنز و حق نشر
Creative Commons License
Designed By Erfan Powered by Bayan