هاتف

وبلاگ شخصی هاتف

پادکست

نمی دونم چه قدر اهل پادکست هستین . می خوام بدونم اصلا چه قدر به پادکست ها اهمیت می دین . فکر می کنین که آیا رسانه بعد از وبلاگ می تونه پادکست باشه . شما خودتون چقدر پادکست در هفته گوش می دین . اصلا اهل پادکست هستین؟ا اگر پادکست خاصی مد نظرتونه می تونین برام بنویسین؟ فکر می کنین اصلا ادامه دادن و پادکست سازی کار درستیه یا نه متن زمان کمتری می گیره و گاها میشه توی متن کوتاه نوشت ولی در پادکست حداقل باید ۵ دقیقه حرف زد که ۵ دقیقه خیلی زیاده و گاها یه توییت توی یک دقیقه خونده میشه در طولانی ترین حالت . برام نظراتتون رو بنویسین اگر هنوز اینجا رو می خونین. کلا می خوام نظرتون رو در موردش بدونم و بهم بگین توی خانواده افرادی هستن که پادکست گوش می دن؟

امروز همه تون رو خوندم . اگر نظر نمی دم برای اینه که خوندنتون رو اجباری نکنم . بهرحال اگر هنوزم دنبالم می کنین خیلی لطف دارین . بدقولی هام زیاد شده . حلش می کنم بزودی

یه چیز بپرسم؟😳
پادکست چیه ؟ 
پادکست در اصل یک فایل صوتیه که یک مجری داخلش حرف میزنه و محتوایی رو به صورت یک برنامه رادیویی میگه و ضبط می کنه و سپس اون رو به صورت یک فایل توی اینترنت منتشر می کنه و آدما می تونن اون رو گوش بدن و از محتواش استفاده کنن .
تنها پادکستی که به صورت مرتب از همون اوایل که آغاز به کار کرد  گوش دادم و هنوز دنبال میکنم پادکست جادی هست و بقیه پادکست هارو به صورت پراکنده گوش میکنم و نمونه های خارجی رو هم بیشتر واسه تقویت زبان ولی تو برنامم دارم که تایم بیشتری بزارم واسه پادکست گوش دادن ... راستش به نظر من پادکست نمیتونه جای وبلاگ رو بگیره چون همونطور که خودت اشاره کردی بحث تایم هست و اینکه پادکستها معمولا طولانی هستن  و در کل به نظرم  پادکست و وبلاگ دو تا رسانه جدا از هم هستن و مخاطبان خاص خودشون رو دارن و بستگی به سلیقه مخاطب داره ... 

درمورد اعضای خانواده که پرسیدی باید بگم که آره مثلا خواهرزاده من همش درحال پادکست گوش دادنه و ظاهرا بین دهه هشتادی ها شناخته شده تر و محبوب تره پادکست !


خیلی خوبه . پادکستش رو دنبال می کنم . توی اون سطج کار کردن یه کم سنگینه چون جادی معتقد به آزاد بودنه .
ولی خیلی خوبه که دنبال می کنی . پس فکر می کنی که هر دو رسانه های مستقل هستن . نظرت راجع به اینکه یک وبلاگ نویس پادکست بسازه چیه؟
فکر می کنی توی وبلاگ نویسا پادکست کی خوبه؟
موافقی که وبلاگ نویسا پادکست کار کنن؟
نمیدونم چرا برام جذاب نیست پادکست. صدای آدم خارو ترجیح میدم زنده بشنوم. در غیراین صورت خوندنشون برام جذاب تره‌...
این هم نظریه آسوکا .
پس با این حساب با ورود وبلاگ نویسان به دنیای پادکست هم مخالفی
من خودم گوش میدم و خوشم میاد و خانواده رو هم تشویق میکنم به گوش دادن پادکستها
می تونی چند تا از پادکست های محبوبت رو برام بنویسی و بهم بگی موافقی که وبلاگ نویس ها به دنیای پادکست ورود کنن یا نه؟
پادکست گوش نمیدم ،انگار با ناخن میکشن رو تصوراتم ...
بهار عزیز علت اینکه ناخن می کشن توی تصوراتت چیه؟
بهتر نیست یک کم واضح تر برام بگی تا بتونم از نظرت استفاده کنم؟ چرا در مقابل پادکست سختی نشون میدی؟
برام بیشتر توضیح میدی؟
یعنی مثل همون هایی که شما ضبط کردین ؟
اگر بخواهیم حساب کنیم تقریبا آره . شکل اون هایی که من ضبطش کردم
دلبر از کاوه یانقی و رادیو چهرازی رو هم 14 تا از اپیزوداشو گوش دادم.
از اینا خوشم میاد بیشتر:)
وبلاگ یه فضای شخصیه بنظرم هر چیزی رو که بر اساس اعتقاداتش دوست داره میتونه نشر بده
خیلی ممنونم از معرفی پادکستی که دوست داری.
خب یعنی فکر می کنی توی پادکست نمیشه چیزی رو گفت که بر اساس اعتقادات آدم باشه و اون رو نشر بده؟
یا نه اون نمونه هایی هست که یه تصویر طبیعت رو میگه اینجوری:/
من این هایی که می گی رو تاحالا نشنیدم ولی یه پادکست می تونه توصیف یک منظره هم باشه
اگر نمی دونی چیه بهتره یه سرچ بکنی و بعد چند تاشو گوش کنی و ببینی نظرت در موردشون چیه و بعد با هم گپ بزنیم
آره همون نمونه هست که هم از طبیعت میگه  چیزای تخیلی یا میتونه یه شعر و بحث از اون باشه و اکثرا صداشون خوبه ولی من دوست ندارم ...
فوقش یه دقیقه اش رو گوش بدم بعد دیگه گوش نمیدم و یه بار میخواستم گریه کنم ...
آخه اسمشو بلد نبودم خواستم بپرسم مطمئن بشم .
ببین آرام تو داری یک تعریف بزرگ رو توی یک چیز جزعی کوچیکش می کنی .
مثل اینکه بگیم وبلاگ همون صفحه های اینترنتی هستن که توش آدما از غم و اندوه می نویسن . ولی نمیشه یک تعریف شاخه ای رو چسبوند به تعریف ریشه ای یک چیزی.
اون پادکست صرفا موضوعش طبیعت و چیزهای تخیلی بوده ولی خیلی پادکست ها داریم که سیاسین اجتماعی ان آموزشی ان علمی ان طنز ان و....
خیلی داریم . می تونی بیشتر جستجو کنی در موردش
خب این دیگه ظاهر قضیه اس پس پادکست هم بنظرم میتونه نشر بده
اوهوم . می خوام ببینم کلا یک وبلاگ نویس پادکست هم درسته کنه خوبه یا نه روی نوشتن و نوشته تمرکز کنه بهتره
میدونم ولی به نظرم یکی از اشکالاتش اینکه زنده نیست نمیدونم چرا من نوشته وب رو بیشتر دوست دارم بخونم .
بعدم چون حالت ویس داره و شاید بعضی هاشون با آهنگ نیست خب شاید جالب برام نباشه م من خودم، بیشتر می پسندم که  پست هاشون عکس دار باشه یعنی مفهومی از اون مطلب و نوشته اش در عکس باشه یا یه تناسبی باشه .
ولی پادکس  ، شاید من حوصله ام نشه تا لحظه آخر صبر کنم ببینم چیه شاید اگه جلو عقب  کنم ببینم آخرش چی میگه ولی اگه از اولش برام جذاب نباشه دیگه گوش نمیدم.
آره من تقریبا پادکس علمی گوش دادم و به نظرم از همه اش بهتره ولی بقیه اش رو نمی پسندم .
شاید چون یه پادوی گوش دادم و غمگین بود دیدم نسبت به بقیه اش هم تغییر کرده..
ولی چون مثل نوشته نمی تونم سریع بخونم که آخرش چی میشه اگه به شیوه خوب گفته نشه ، از گوش دادن بهش منصرف بشم.

#شاید یه ذره عجولم یا شاید تداعی نرسیدن هدفم شد اون پادکس ِِ از گوش دادن به بقیه اش منصرف شدم .
خب زنده بودنش اگر باشه تو همیشه باید در یک ساعت خاص یه جای خاص پشت یه دستگاهی باشی تا بشنوی ولی توی فایل منتشر بشه تو هرزمان که دوست داشتی می تونی گوشش بدی . می تونی تندش کنی . کندش کنی . عقب جلوش کنی . پاوز کنی و بری کارهاتو کنی و بعد بیایی بقیه اش رو گوش کنی . ولی توی برنامه زنده نمیشه . ولی خب متن دیدار رو داره و شما می تونی چیزی ر و نشون بدی و از طرفی پادکست امکان نمایش صداهارو داره . هر کدومشون یه چیزی دارن . یه مزیتی دارن نسبت به اون یکی . بعضی از متن ها نیازی ندارن تصویر داشته باشن .
بعد از طرفی تو که پادکست رو میپری جلو گوش نکنی بهتره چون ممکنه وقتی که از دقیقه ۱۲:۰۰ تا ۱۵:۰۰ میپری این وسط یه چیزی باشه که جذاب باشه. وقتی یه پادکست رو شروع می کنی باید بدون پرش تا تهش گوش کنی وگرنه پادکست رو عملا گوش ندادی . چون پادکست متن نیست چشمی بچرخونی و کلمه کلیدی دربیاری و کلیتشو بفهمی.
پادکست های خیلی حرفه ای هم گوش کن و بعد نظرت بگو
 به نظر من هم روی پادکست کار کردن و هم محتوای خوب واسه وبلاگ ارائه دادن کار سختیه چون به نظر میاد تولید پادکست خیلی تایم میبره و ممکنه کیفیت هردوتا پایین بره و بهتره تمرکز بیشتر روی یکی باشه البته من نمیدونم که تو میخوای واسه دل خودت کار کنی یا قصد کسب درآمد مستقیم داری...
راستش من به غیر از   پادکست گفتگوی خودت  از بچه های بیان پادکستی گوش ندادم اما  از آقای محمدرضا شعبانعلی که وبلاگ نویس خوب و مرد باسوادی هستن چندتایی گوش دادم و به نظرم الگوی مناسبی هستند. 
آره . پادکست رو دقیقا مثل وبلاگ باید بنویسی و کلی موضوعات بهش اضافه کنی و یک اسکریپت بسازی و درنهایت بداری جلوت و شروع کنی با خوندنش حرف زدن و پادکست رو ضبط کنی و بعد ادیت و موسیقی و ...
قصد کسب درآمد که ازش ندارم چون اگر برای کسب درآمد بخوام پادکستی هم درست کنم به نظرم راه غلطیه . کلا دارم می پرسم نظر مخاطبان وبلاگم رو تا اینکه ببینم کلا موافقن یک وبلاگ نویس در کنار مطالبش پادکست هم در سطح همون پادکستهای سطح بالا تولید کنه یا نه تمرکز روی نوشته کنه بهتره؟
محمدرضا شعبانعلی با من هم موضوع نیستن و الگوی مناسبی برای من که نمی تونن باشن. چون اگر قرار باشه من موضوعی انتخاب کنم بدون شک موضوعی خواهد بود که داخلش اطلاعات بیشتری دارم .
ولی خب ظاهرا مخالفی و فکر می کنی اگر توامان باشه ممکنه کیفیتش پایین بیاد

واقعا این چیزا رو داره ؟
من چند تا رو دیدم که یه صفحه عکس فقط هست بعد گوینده حرف میزنه ، تازه به نمونه اش هم بود که اصلا عکس نداشت ، دو سال پیش بود فکر کنم با موبایل نمی تونستم عقب جلوش کنم :/
شما یه جور میگین ، رفتم جست و جو ببینم اشتباه نکردم :| 
برام جذاب شد حتما یه نمونه از نوع حرفه ای گوش بدم !
باید گوش کنم پس نمیشه یه نمونه معرفی کنید از نوع حرفه ای ؟

چنل بی / فردوسی خوانی / چهرازی / پارادوکس و.........
 به هر حال ممنون ، شاید باعث شد به سمت  پادکست گوش دادن برم.
گوش بده . بدک نیست . فیدهاشون رو دنبال کن و قطعا پادکست مور علاقه خودتو پیدا می کنی
سلام.حال و احوال آقاى هاتف؟
من که به شخصه از شنیدن پادکست هاى شما لذت میبرم مخصوصا وقتایى که دانلود و باز میشن!:)) ولى خب میدونین که اینم کار هرکسى نیست واقعا..نمیشه گفت هر وبلاگ نویسى میتونه به خوبى تو این زمینه ورود کنه. مثل خود من! 
سلام . خیلی ارادت دارم.
خیلی ممنونم . من والا جایی آپلود کردم که خیلی ها استفاده کردن گفتم سرعتش خوبه قطعا ایراد از اینترنت خودته و در مورد کیفیتش هم که بدون شک لطف داری و اغراق می کنی وگرنه من که خودمو تولید کننده پادکست نمی دونم .
این هم نظریه . فکر می کنی کار سختیه یا بردی اش زیر مجموعه استعداد . یعنی باید سخت کوش بود و رسید تا ساخت یا نه استعدادشرو داشت. کاش بیشتر توضیح بدی بهم
من خیلی کم پادکست گوش می‌دم. مثلاً آخرین بار یکی از پادکستای چنل‌بی رو گوش دادم و کلی حیرت کردم که یه پادکست می‌تونه چنین قدرتی داشته باشه. ولی پادکست یه جوریه که موقع گوش دادن بهش دیگه هیچ کاری نمی‌تونی بکنی. حتّی گاهی نگاه کردن به این‌طرف اون‌طرف هم تمرکزِ آدم رو بهم می‌زنه و عقب می‌اندازدش. با این حال من متن رو ترجیح میدم. از نظر من با پادکست میشه متن‌های کمی سرد رو خیلی گرم‌تر و راحت‌تر میل کرد و فضای عالی‌یی هم برای متن ایجاد کرد، ولی وقت و حوصله و تمرکز می‌خواد. من با اینکه به یکی از پادکستای چنل‌بی گوش دادم و کلی حظ بردم، ولی می‌دونم که دیگه نمی‌رم سمتشون. 
از این نظر موافقم . من هم اینطوری هستم خودم . من وقتی پادکست گوش می دم نمی تونم کار دیگه کنم . باید کامل تمرکزبذارم. ولی خب پادکست هم یک شیوه عرضه محتواست .
چنل بی رو چند قسمتی دنبال کردم . البته پادکست سازی خیلی گستره داره و من خیلی پادکست ها توی اینترنت رو گوش دادم .
به نظرت یک وبلاگ نویس می تونه در کنار متن به تولید پادکست هم بپردازه و بتونه یک پادکستی نه خیلی خیلی حرفه ای ولی درخور و جالب بسازه؟

والا اگه این فایلای صوتی وبلاگ شما پاکدست هستن منم گوش میدم
منظور من این بود که کارهای بیشتری رو گوش بدی و نظر بیشتری بهم بدی
من بیشتر عادت به خوندن دارم تا گوش دادن. و در نتیجه خیلی علاقه‌ای به پادکست یا کتاب صوتی ندارم :)) بدمم نمیاد امتحان کنم ولی حال ندارم برم دنبالش :دی
برو دنبالش و گوش کن و بعد نظرت رو بهم بگو
پادکست خوبه ولی اگه یه چیزی باشه که تو رو جذب کنه گوش بدیش ؛ مثلا من پادکست‌های یک ساعت با زیرزمین رو همیشه گوش میدم. چون صدای آرتیستای مورد علاقه‌م رو می‌شنوم و با طرز فکرشون آشنا میشم و بعضی پادکست‌ها که راجب برنامه‌نویسی هستن ولی خوب توی پادکستا بعضا خیلی طولانی میشه و آدم نهایتا میتونه دو تا پادکست رو گوش کنه. یکی از مزایاش هم اینه که میتونی بخوابیو گوش کنیش. خلاصه محتوای پادکست به نظرم 70 درصدش رو شکل میده و اون موسیقی‌های بینشو و مجری‌هاش و ... هم 30 درص بقیه.

پ.ن : چقدر قاطی کردم حرفا رو بین هم :/
دقیقا به نکته مهمی اشاره کردی .
نظرت راجع به وبلاگ نویس هایی که پادکست تولید می کنن چیه ؟ فکر می کنی تواناییش رو دارن یا نه نمی تونن . یعنی دو تا رسانه متفاوتی ان یا میشه توی دو تاش وقت گذاشت؟
اره میدونم مشکل از نت خودم بود.شوخى کردم!:)
این تعارفا رو دیگه حداقل باید فراموش کرده باشید شما اقا هاتف..من اغراق نکردم.حس و فکر خودم رو گفتم:)
خب این قضیه خیلى سادس. مثلا من در اینجا و فضاى وبلاگ نویسى ممکنه پادکست هاى همه رو باز کنم اما به همشون گوش نمیدم!قطعا بنظر من اولین چیزى که مطرحه درمورد یک پادکست جدا از محتوا، فضاى بک گراند که مثلا میتونه یه موسیقیه ملایم و مناسب باشه و استعداد و حالات اون فرد هست که قراره یه متنى رو بخونه.من خودم به شخصه در اول جذب صدا میشم و حالا یکم در ادامه که گوشم نسبت به صدا عادت کرد تمرکزم میشه رویه محتوا.ممکنه محتوا خیلى جالب باشه ولى طرف اینقدر کسل کننده و رویه یه موج ثابت اجراش کنه که حتى نخواى از یه جایى به بعدش رو بشنوى . یا حتى ممکنه متن متنه خیلى خاصى نباشه اما وقتى اونى که میخونه، محتوا رو به درستى بیان میکنه، تپق نمیزنه با نقطه اوج داستان اوج میگیره و بالعکس و فراز و نشیب ها رو خوب رعایت میکنه یا حتى اینکه قسمت هاى ناراحت کننده لرزش، تن و زیر و بم شدن صدا رو کنترل میکنه، میتونه خیلى راحت آدم ها رو جذب کنه و خب اینکار سخته و کاره هرکسى نیست.
این ها وارد سلیقه آدم ها میشه . بسته به برنامه پادکست داره . بسته به موضوعی که حرف میزنی می طلبه که موزیک داشته باشه یا نداشته باشه . بعضی از پادکست ها رو دقت کنی موزیک نداره . مثلا پادکست های شعر باید زیرشون موزیک باشه . برای من صرف محتوا مهم تر از لحن صحبت کردنه .  اینطوری هم محتوا می تونه قربانی گوینده بشه پس. ولی خب تا حدودی یه حداقل کیفیت به نظر من باید داشته باشه ولی در نهایت یکم تخفیف بدیم خیلی از پادکستها محتواشون خوبه گرچه گوینده حرفه ای ندارن .
پس برای تو گوینده مهم تر از متنه . می تونه یه متن زباله باشه ولی گوینده اون رو خوب بگه .
من روی تن صدا خیلی حساسم خیلی از آدم هایی که پادکست تولید میکنن صداشون و ژست هاشون ناراحتم میکنه.تصورم و علاقه ام به اون من از بین میره
هر تولید کننده ای سلیقه خاصی داره و پادکستش رو با لحن خودش میگه
پادکست گوش نمیدم.چون همیشه ی خدا یه چیزی هست که حواسمو پرت کنه.ترجیح میدم بخونم بیشتذ تا این که گوش بدم.
احسنت .
به نظرت کار خوبیه بلاگرا بزنن توی کار پادکست یا نه ؟
خوب چرا که نه؟ پادکست هم میتونه یه اتفاق خوبی باشه و مظمئنم میتونه ادم جذبش بشه ولی چون همگی کم و بیش دچار محدودیت زمانی و خستگی هستم بهتره کسایی که قراره پادکستی رو تولید بکنن ، دو هفته در میان باشه و کوتاه و مفید مثلا 20 دقیقه که ادم بتونه گوش بده : )
اینم حرفیه . بستگی به محتواش داره . بعضی از پادکست ها رو گاها میشه تا ۴۰ دقیقه طولش داد ولی نظر شخصی من اینه که بیشتر از یک ساعت نباید باشه .
به نظرت وبلاگ نویسا توانایی تولیدش رو دارن یا نه .
پادکست، جستجو نداره و نمی‌تونه همطراز با متن باشه. فلذا بعید می‌دونم خیلی بتونه دردی رو دوا کنه
کاملا موافقم . مگر یه نسخه متنی ازش منتشر بشه که باز میشه پست وبلاگ
نظر شما در مورد اینکه بلاگرها وارد پادکست ساختن بشن چیه؟
آره به نظرم تنوعه یه جورایی🤔
تتو؟؟
نفهمیدم عزیز
چرا نتونن؟ خیلی عالی میشه حتی اگه در مورد مسائل روز باشه و دلنوشت و داستان و شعر و ... ایجوری! نمیدونم منظورم رو از دلنوشت فهمیدین یا نه. 
مثلا محتواش اینجوری باشه :
صبح یکى از روزهاى آوریل کـه هیچ تفاوتى با روزهاى دیگر نداشت ناگهان به‌چیزی‌ پى بردم. من با ریسک هدر دادن زندگی‌ام  روبرو بودم. متوجه شدم که روزها یکى پس از دیگرى مى گذرد. از خودم پرسیدم؛ امّا من از زندگى چه مى خواهم؟ خب، مى خواهم شاد باشـم. امّا هـرگـز بـه اینکه چه چیزى مرا خوشحال مى کرد فکر نکرده بـودم. من افسـرده یا گرفتار بحران میانسالى نبـودم امّا از دل مردگى رنج مى بردم.
کاملا متوجه ام . ولی خب خیلی سخته که مخاطبش هم جذب بشه چون مخاطب عام پس میزنه این نوع پادکست رو و اگر هم خوب نوشته و اجرا نشه خیلی خراب میشه
نمونه های ناموفق زیاده
نه دیگه زباله!:|
خاتون عزیز وارد بحث سلیقه شدیم . سلیقه خیلی مهمه . به نظر من پادکست ها یک سری المان دارن که اگر اون المان توی پادکستی وجود داشته باشه یعنی پادکست خوب تولید شده . اولین و مهمترین المان یک پادکست محتوا و متن اون پادکسته . پایه و اصلا دلیل تولید اون پادکست محتواییه که باید توی پادکست ارایه بشه و این مهم ترین چیزیه که یک پادکست باید داشته باشه . شما اگر پادکستتو ببری توی استودیو یک میلیارد تومنی ریکورد کنی بدی علیرضا باشکندی هم متن ات رو اجرا کنه اگر متن خوبی نداشته باشی پادکست خوبی تولید نکردی . متن هم منظورم متنی نیست که به سلیقه ما نباشه ولی متنی باشه که به مخاطب چیزی بده یعنی چیزی توی چنته داشته باشه . پس این نظر یک نظر پخته ای نمی تونه باشه . با این نظر همه باید برن بمیرن دیگه.
خیلی از محتواها به خاطر اینکه ممکنه به خاطر صداشون که به نظر خیلی ها خوب نیست به معرض ظهور نمیرسن و چه ایده هایی که هرگز شکوفا نمیشن . محتوا خیلی مهمه . صد نفر منو دوست دارن و صد نفر دوست ندارن . به خاطر سلیقه اونا من محتوام رو تولید نکنم؟
گرچه خیلی ها برای همین افکار هرگز ایده هاشون رو عملی نمی کنن و بازار ازپادکست های خوب محروم میشه .
بعد از محتوا میرسیم به گوینده و فنی پادکست که اینها می تونن به محتوا کمک کنن ولی صرفا نمی تونن محتوا رو پوشش بدن. گوینده باید با محتوا سینک باشه . گاها به نظر من خیلی ازگوینده های حرفه ای نمی تونن از پس پادکست ها بر بیان و پادکست رو خواب آور می کنن . گاها تولیدی خیلی از کسایی که گوینده می دونن خودشون رو هیچی نیست .
بسته به محتوای پادکست و هدفش هم هست . گاها پادکست یه شعر آرامش بخشه که باید مخاطب رو به خواب وا داره که می طلبه گوینده مخصوص باشه . ولی بسته به محتوا داره . محتوا خیلی مهمه .
از طرفی سلیقه ما جدای از استانداره . ما نمی تونیم سلیقه مون رو استاندارد قلمداد کنیم . من دوست دارم که گوینده پادکست مثل دوست با من حرف بزنه و خیلی کش نده حروف رو و زیادی حس نده به کار . مثلا من اون گوینده ای که میگفت ول کنم به چشمات اتصال کرده از نظر من گوینده نیست . ولی من نمی تونم سلیقه ام رو استاندارد کنم بگم حق فعالیت نداره چون با سلیقه من نمی خوره . البته اون ایراد محتوای داشت که همه مسخره کردن ولی من نمی تونم سلیقه ام رو در قالب استاندارد فتوا کنم و بگم استاندارد یعنی همه توی پادکست راحت حرف بزنن.
استاندارد یعنی محتوات یه چیزی داشته باشه . دستگاه ریکورد گیریت نویز نداشته باشه که مخاطب اذیت بشه و در نهایت تپق های خیلی ناجور حذف شده باشه میشه اون حداقله و بقیش میره تو مبحث سلیقه
(( یه متر نوشتم چون لپ تاپم باطریش خرابه از برق کشیده شد خاموش شد همش رفت . هرچی زور زدم نشد مثل متن اولی شه ))
پادکستو میگم...
وقتی یه بلاگر پادکست درست میکنه به نظرم تنوع ایجاد کرده چون هنوز پادکست جا نیفتاده تو جامعه.
اینم نظریه.
متاسفانه نه هنوز جا نیفتاده به اون صورت
صحیح!معلومه که این قضیه سلیقه ایه و وقتى من یه سرى مسائل که از نظر خودم مهم هستن رو نوشتم و اینکه گفتم جداى از محتوا، فکر میکنم این مفهوم رو میرسونه که از پارامتر اصلى حرف نمیزنم! اولین چیز نه مهمترین چیز.. گفتم که همه ى اینها هم براى من در شروع هست که اهمیت داره و کم کم به یه روند عادى تبدیل میشه. وقتى میگم یه متنى که خیلى خاص نیست منظورم قطعا چیزى که شما بهش میگی زباله هم نیست چون من هم قطعا نمیخوام وقتم رو به گوش دادن به همچین محتوایى صرف کنم اما گفتم این توانایى هم از نظر من مهمه که خب میتونه یه مهارت اکتسابى باشه نه صرفا استعداد در صدا.. احساس میکنم شما یه چیزایى رو از حرفاى من بویلد کردى و یه سرى تبصره هایى براى چیزى درنظر گرفتى که اصلا منظور من نبوده! در هر صورت حرف شما متین و این کاملا یک مسئله سلیقه ایه. این که من جذب یه پادکست نمیشم به این معنى نیست که بقیه هم نمیشن و یا نباید بشن!
نه این سو تفاهمی بوده که از نوشتار من حاصل شده.
من چیزهایی رو بولد نکردم . من صرفا پاسخ هایی به بخش هایی از نظرت دادم دوست عزیز.  ولی خب باز هم میگم همیش به سلیقه بستگی داره .
من نظرم روی استانداردهاست . از یه حداقلی رد بشه دیگه میره روی سلیقه :)
چندبار اومدم این متنو خوندم هر چی فک کردم به اینکه من پادکست گوش میدم یا نه ... به نتیجه ای نرسیدم... 
خب شاید بشه گفت گاهی گوش میدم شاید در ماه یکبار... بعضی متنا ادمو چنان جذب میکنه که تمرکزت روی همون ۵ دیقه س و گاهی یه پادکست یک ساعته رو میای گوش بدی اصلا تمرکز نداری یهو میبینی وسطش فکرت جای دیگه س نفهمیدی چی شد... 
برای بار اول کتاب راز رو به صورت صوتی گوش دادم خیلی هم گوش میدادم فک میکنم پادکست که میگین اونم شامل بشه هر چند بعد فهمیدم که فیلم بوده به صورت صوتی اون رو من شنیدم.. 
شاید اینجوری و بعدم رادیو چهرازی باعث شدن که گاهی پادکست بشنوم... 

خب یه وبلاگ نویس هم پادکست تولید کنه... اینم یه ایده ی نوعیه در حد خودش... میتونه پادکستاش شنونده های خودشو داشته باشه به شرطی که تولید محتواش خوب باشه نه هر چیزی که دم دستش رسیدو بعنوان پادکست منتشر کنه و باعث دلزدگی افرادی بشه که برای بار اول بهش گوش میدن... بلکه ترغیب کننده باشه که طرف دنبال شنیدن پادکستهای بهتر بره... 

اما نظر... نظر نمیدین که خوندنتون رو اجباری نکنین:/ چه حرفها:| 
شوخی ای بیش نیست این حرف آخرم... هر طور دوست دارید :) 
من کاری به نظر دادن دوستانم ندارم خودم بر حسب علاقه نوشته هاشون رو دنبال میکنم. موفق باشید 
دوست عزیز شما به ما ثابت شده ای . این رویه رو در پیش گرفتم که اولا گلایه ای نباشه و ثانیا بعضی ها در قالب تبادل نظر نشنینن از وقت با ارزششون بذارن پای مطالب من .
رویه به این صورت شد که اگر واقعا نظری داشتم که احساس کردم به درد نویسنده بخوره براش بذارم . اگر حرفی نداشتم ببندم و برم .
پادکست چهرازی خوبه ولی با اون قسمت نظر موافقم که هرچی دم دستش بود .
برای همین میگم خیلی مهمه . خود من دارم پادکست های خودم رو که آزمایشی تولید کردم گوش می دم متوجه شدم که متاسفانه محتوای قابل توچهی توش نبود و بهتره موضوعات جالب تری رو انتخاب کنم . شاید گفتن از زندگی روزمره ای که شنیدنش برای خیلی ها جذاب تر باشه نمی دونم .
ولی این رو میدونم که اگر قرار باشه تولید پادکست رو شروع کنم باید خیلی انرژی بذارم و خب ماهی یک بار پادکست  رو بدم بیرون

مرسی از نظرت ((من)) عزیز
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی


راستی این رو هم بگم که اینجا به جز آدرس خودش از آدرس زیر هم در دسترسه :
blog.hatefix.ir
لینک‌های مفید و دوستان
تبلیغات
کریتیو کامنز و حق نشر
Creative Commons License
Designed By Erfan Powered by Bayan