هاتف

وبلاگ شخصی هاتف

زبان انگلیسی

وقتی به فرودگاه شهر مقصد رسیدم .. کیفم را که پر دستگاه های الکترونیکی بود به کولم سوار کردم و رفتم در صف کنترل روادید .. حدودا 200 نفر در صف بودند که آمدند یک کشور پیشرفته .. اما دریغ از یک کلمه این انگلیسی لعنتی .. و همین باعث شد ما شش ساعت وزن سنگین این کیف را تحمل و از کمر درد عزراییل را در پشت سرمان احساس کنیم .. برای این ها انقدر سخت بود که روی تابلو نوشته بود ... (پاسپورت های کلیه کشور ها) و (پاسپورت این کشور) و این خیلی ناجور بود .. و جالبه یک زن چینی قد کوتاه مثل بلبل انگلیسی حرف می زد و مانند گله گوسفند این ها رو میفرستاد سمت all passports .. ایرانی ها هم خیلی جایزه بگیر .. تا دیدند صف نیتیو ها خلوته چپیدن اونجا .. و مامور حسابی حالشان را گرفت که پاسپورت شما وقتی برای این کشور نیست لطفا به آن صف بروید .. و اینها می آمدند در صف جدیده .. و همین مساله باعث شد کلی تو صف بایستم .. بعد شش ساعت طول کشید تازه برسم به کمی نزدیکی افسر که کارتم رو چک و بذاره رد بشم .. دیدم .. شش ساعت با این ایرانی ها حرف می زنه ... ادا در می آورد و شش دست و پا می پرد که سوال بپرسد و ایرانی جواب بدهد .. و هی این ایرانی ها بر می گشتن می گفتن کسی نیست زبون اینها رو بفهمه!! خب خواهر من .. مادر من .. برادر من چرا انگلیسی بلد نیستی؟  چرا پاکستانی ها همه انگلیسی بلد بودن و تند تند رد می شدن و شما شش ساعت گیر می کردید .. بلد نیستی چرا اصلا اومدی؟ ایران من البته بیشتر این نیست. خیلی هاشون به بقیه ایراد می گرفتن ولی خودشون که نوبتشون می شد میرفتن ادا در میاوردن . انگار نه انگار ۱۰ دقیقه پیش داشت نفر جلویی رو تحقیر می کرد که زبان بلد نیستی چرا اومدی ! :| ورنه این حرف که زبان بلد نیستی نیا خیلی ابلهانه است!

اول خواستم برم ترجمه رو شروع کنم .. دیدم بعد منم سیصد نفر واستادن کلا میشم مترجم نمی رسم .. خلاصه سکوت و عصبانیت .. و خون خونم را می خورد تا رسیدم.. سر دو دقیقه کارم حل شد و رد شدم ..

هدف از گفتن این قسمت از تجربه سفرم این بود .. چرا انگلیسی بلد نیستیم .... واقعا چرا انگلیسی در حد اینکه گلیممان را بکشیم بیرون بلد نیستیم .. چرا از پنجم ابتدایی تا آخر پیش دانشگاهی انگلیسی می خوانیم که خودش هشت سال است ولی نمی توانیم حتی یک کلمه بفهمیم که باید حداقل صفمان را صحیح واستیم ...

سیستم غلطه و منم می دونم غلطه . ولی تورو خدا اگر سفرهای خارج دارین در خیلی بیسیک بلد باشید . یا حداقل اگر بلد نیستین بقیه رو مسخره نکنین!

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی


راستی این رو هم بگم که اینجا به جز آدرس خودش از آدرس زیر هم در دسترسه :
blog.hatefix.ir
لینک‌های مفید و دوستان
تبلیغات
کریتیو کامنز و حق نشر
Creative Commons License
Designed By Erfan Powered by Bayan