هاتف

وبلاگ شخصی هاتف

برای فکر کردن ..

چند روز پیش سال نو میلادی شروع شد و اکثر کشور های دنیا در حال جشن بودند . یکی از مراسماتی که در سال نو انجام می شود این است که وقتی از ساعت 12 شب به بعد سال جدید میلادی شروع شد مردم یک سری راکت و موشک هایی رو روشن و به آسمان پرتاب می کنند و به نوعی مراسم آتشبازی کوچکی رو می گیرند .. که اکثرا صدای خیلی کم داشته و بیشتر نور بوده و خطر بسیار پایینی دارد .. اما اکثر فروشگاه ها این را نمی فروشند.. علتش هم حیوانات هستند .. و اکثر خانه ها هم به تازگی این رسم را دارند حذف می کنند .. چون این ها با اینکه صدای زیادی ندارد اما حیوانات این صدای انفجار را ده برابر می شنوند و از این صدا می ترسند .. و تحت فشار روحی قرار می گیرند.از آنجا که این ها به حیوانات بسیار ارزش قایل هستند چون حیوان ها در مقابل انسان بی دفاع هستند و قدرتی ندارد و حتی زبان دفاع هم ندارند لذا بسیار برای این ها ارزشمند هستند به طوری که چندین سازمان و موسسه حمایتی مخصوص خود دارند . که به مردم آگاهی می دهد این صداها برای حیوانات بسیار بد و آزار دهنده است که اکثر فروشگاه ها به خاطر این امر چنین راکت های کوچک را نمی فروشند. به شخصه دیدم این دو گربه هنگام آتش بازی در کمد قایم شده و سر در گریبان فرو برده و می ترسیدند .. و می دیدم در خیابان که حیوانات دیگری به این سو و آن سو فرار می کردند .. چون نمی دانند و متوجه نیستند ترس شدیدی را تجربه می کنند ..

حال می خواهم چیزی بگویم .. چهارشنبه سوری خودمان چه .. که صداهای حتی بلند تر از بمب اتم درست می کنیم .. پس تکلیف حیوانات داخل شهر چه می شود . با خود فکر کردم که گربه های تهران روز چهارشنبه سوری وقتی آن صدا ها را ده برابر بلند تر بشنوند چه حالی بهشان دست می دهد .. چرا هیچ انجمن حمایتی از این حیوانات مواظبت نمی کند .. این راکت ها که صدای زیادی هم ندارند خیلی از مردم استفاده نمی کنند چون حیوانات دچار ترس شدید می شوند .. اما حساب کنید شخصی که پنج کیلو نارنجک دست ساز را منفجر می کند با آن صدای مهیب ... چه بر سر حیوانات می آید ؟

حیواناتی که حتی زبان دفاع کردن از خودشان را هم ندارند ... حتی کوچکترین قدرتی هم ندارند ... کاش کمی فکر کنیم .. کمی فکر کنیم که این فرهنگ مسخره چینی تا کی قرار است به جای مراسم باستانی چهارشنبه سوری ما که قدمتی زیاد دارد بگیرد ..

سال نو عزیزانی که با تقویم میلادی کار می کنند مبارک باشه ..

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی


راستی این رو هم بگم که اینجا به جز آدرس خودش از آدرس زیر هم در دسترسه :
blog.hatefix.ir
لینک‌های مفید و دوستان
تبلیغات
کریتیو کامنز و حق نشر
Creative Commons License
Designed By Erfan Powered by Bayan