جدود نه یا ده روز پیش چالشی رو شروع کردیم که به عزیزان گفتیم هر کسی که دوست داره یا دعوت میشه یا می خواد لطفی در حق من کنه چند چیز عجیب خودش رو که به نظر خودش خیلی عجیب میاد و بقیه هم فکر می کنند خیلی عجیبه رو توی وبلاگش بنویسه. این چیزها شامل عادت های عجیب و غلایق عجیب و رفتار های عجیب می شدن  . دوستان عزیز وبلاگ نویس لطف کردند و منت سرم گذاشتند و یک پستشون رو به من اختصاص دادند و در مورد چالش نوشتند . نظرات زیادی رو خواندم و دیدم که وبلاگ هایی رفتار های عجیب مشترکشان را با دوستان وبلاگ نویسشان پیدا کرده بودن . خیلی حس قشنگی بود که باعث شد  تعدادی از وبلاگ نویس ها از این اشتراک دوست بشند و امیدوارم با هم دوستان خوبی باشند . همین برای اینکه خوشحال باشم این چالش رو راه انداختم کافیه. اما همانطور که قول داده بودم این چالش جایزه داشت . قرعه کشی انجام شد و شما با رفتن به ادامه مطلب می تونین اسامی برنده ها رو ببینین . خبر خوشی که برای شما عزیزان دارم این است که عزیزانی که برنده نشدند نیز به رسم یاد بود یک عدد کتاب دریافت خواهند کرد که در ادامه مطلب می توانید آن را دریافت نمایید.

می توانید با رفتن به پست چالش ببینین که چه کسانی عادت های عجیبی دارند که با شما مشترک است .

همانطور که این چالش نشون داد دیدیم که همه با هم متفاوت هستیم و هر کسی عادت های عجیب خاص خودش را دارد . شاید تصادفا با هم در برخی از عادات مشترک باشیم ولی باز هر کسی عادات منحصر به فرد خودش را دارد . اما همه در نهایت وبلاگ نویس هستیم و همه با هم دوست .

با این چالش همه فهمیدیم که :

کسی هست که وقتی ظرفی را برمیدارد ظرف های باقی مانده اش باید زوج باشد (من) . کسی هست که وزن قاشق های غذایش برایش مهم است و نه باید سنگین باشد و نه سبک (نلی) یا ارکیده که از کامیون می ترسه و یا میم الف که حالش از کبریت بهم می خوره. یا نقاش لبخند که توی حتی آبگوشت! هم ماست میریزه و پنیر رو فقط با خیارشور دوست داره. الهام عزیز که مثل خودم برنج رو با گوجه کبابی و برنج و سالاد شیرازی رو یه غذای مستقل می دونه و حتی بهتر از پیتزا . معصومه عزیز که همه چیز رو یه نفس می نوشه حتی چای داغ رو! آلاء عزیز که قسمت آخر سریال ها رو کلا نمی بینن ایشون :| و علیرضا که براش نمک پخته و نمک خام تفاوت داره و با قاشق های متفاوت توی سفره می تونه غذا بخوره . آنیا بلایت که اصلا روی غلط تایپی در حد خیلی شدیدی حساسه ٬ سایه خانم که کاملا برعکس من که از کرم متنفرم عاشق کرم و چیزهای مالیدنی به پوسته و بدونشون نمی تونه روزش رو به شب برسونه ٬ الهه که نمی تونه تو چشم مردم بیشتر از ۴ ثانیه نگاه کنه٬ از خانم مینوچهر که پنیر و با سیب و گلابی میل می کنه و دوغ رو به صورت شیرین می نوشه٬ لیمو که به رهگذرها کلا توجه نمی کنه٬ مریم که هر چیزی می خوره باید توش آبلیمو باشه٬ همدم ماه عزیز که مثل حوا از قورمه سبزی خوشش نمیاد و شدیدا به درب باز حساسه! هانا که املت رو با ماست ترش باید بخوره و در خمیردندون رو بعد استفاده نمی بنده! وای وای وای چه کار بدی! faram عزیز که خیلی تند حرف میزنه٬ و اما حوا که به جز قورمه سبزی از شلغم هم خوشش نمیاد و دوس داره بستنی رو توی بارون بخوره . سام عزیز که عاشق ارتفاعه کاملا برعکس من که حتی تخیل ارتفاع هم می کنم رعشه می گیرم .

ماهی قرمز که پنیر رو مثل مادر من با مربا می خوره .بهار که وبلاگ با من برقص رو می نویسه پیاز های سالاد شیرازی رو جدا می کنه . مثل بعضی از عزیزان که گوجه رو از سالاد شیرازی جدا می کنن . زیاد صحبت نمی کنم از یک آناریلی که در کودکی یک مورچه خوار حرفه ای بوده .یاسمین که از گوجه پخته بدش میاد ٬آرامم که جیغ نمی تونه بزنه و به خیارشور و ترشی و.. لب نزده . حامد عزیز که باید تیمی حمله کنیم به وبلاگش بگیم نخوره انقدر نوشابه ضرر داره چون روزی دو بطری نوشابه می خوره و هرچیزی رو با گوجه می خوره .

حرفی ندارم از اینکه بگم حریر پفک رو با نون بربری دوست داره٬ زهرا که از همونقدر که عاشق فوتباله از ویفر متنفره و یه بالش داره که کلا باید باشه تا بتونه بخوابه (بیچاره بالشه چون هرگز بازنشتسه نمیشه). نگین شیراز که روزی ۵ تا خیار می خوره و پلاک های ماشین ها رو جمع میزنه٬ خانومیکس که مثل من هر وقت سوار تاکسی خطی میشه دعا می کنه که مسافر دیگه نباشه که سوار شه٬  بنفشه که از لبنیات خوشمزه متنفره ولی از سوسک نه!!!‌ خاتون که در گذشته قاتل دبه های روغن نباتی بود و مادرش روغن نباتی ها رو از دستش قایم می کرده چون دوست داشته روغن نباتی بخوره .پریچک که با آهنگ شماعی زاده گریه می کنه و عاشق چشم های الاغه (منم هستم) .‌آرام عزیز که رفت ......

بهارنارنج که هرچیزی بهش میگن سریع تصویر اونو تخیل می کنه (مثل من) و باز من که یادم رفت بنویسم روی هسته هلو خیییلی شدید حساسم و هر کسی می تونه به من شکنجه بده . یکی هم روی شکر خیس روی قاشقی که روی سطح آب چایی توی فنجان قرار میگیره حالت تهوع می گیرم و اگر یه دسته کاغذ آچهار دستم بگیرم و فشار بدم حالم بد میشه!

همه و همه عجیب ترین چیزهایی بودن که داشتیم و جدای از شوخی هایی که توی این پست کردم همه و همه ما عادت های عجیب و بدون شک بامزه ای داریم . که دوست داشتنی هستن و ما رو خاص می کنن . دست همتون رو می بوسم و تشکر می کنم که توی چالش من شرکت کردین و برام نوشتین که چالش خیلی عالی ای عه و خیلی خاصه و ایده اش خیلی نو هست. خیلی ممنونم از تک تک شما عزیزان.

قبل از اعلام برندگان باید عرض کنم که دلم نیومد فقط ۵ نفر رو برنده اعلام کنم اما بعد تصمیم به این شد که ۷ نفر برنده اعلام شود . لذا به جز ۷ نفری که جوایزه اعلام شده رو دریافت می کنند تمامی افرادی که تا قبل از انتشار این پست در چالش شرکت کرده باشند و نامشان در لیست پست چالش وارد شده باشد به رسم یادبود نیز یک عدد کتاب (مزرعه حیوانات) تقدیم می شود تا از این چالش به یادگار در ذهنشان داشته باشند و هر زمان نام کتاب آمد من نیز به خاطرشان بیایم. این کتاب برای تمام عزیزانی که جایزه برنده نشده اند به رسم یادبود هدیه می شود .

و اما نفرات برتر :

شماره ۶ : خانم نقاش لبخند برنده اول چالش که یک عدد کارت هدیه فیدیبو ۱۰ هزار تومانی به ایشان تقدیم خواهد شد.

شماره ۲۶: یاسمین عزیز که برنده یک عدد آلبوم موسیقی چارتار از سایت بیپ تیونز شده اند که به ایشان تقدیم خواهد شد.

شماره ۳۰: از وبلاگ سقف خیال نفر سوم این چالش هستند که یک عدد کتاب به رسم یادبود به ایشان هدیه می شود

شماره ۱۷: خانم مریم از وبلاگ خورشید شب نفر چهارم برنده این چالش هستند که یک عدد کتاب به رسم یادبود به ایشان اهدا خواهد شد

شماره ۱۰: آقای علیرضا از وبلاگ علیرضا نفر پنجم چالش ما هستند که یک عدد کتاب به رسم یادبود به ایشان اهدا خواهد شد.

شماره ۲۳ : وبلاگ ماهی ها میرقصند که نفر ششم چالش ما هستند که یک عدد کتاب به رسم یادبود به ایشان اهدا خواهد شد

شماره ۲۰ : خانم faram که نفر هفتم این مسابقه شدند و یک عدد کتاب به رسم یادبود به ایشان اهدا خواهد شد

برنده عزیز شماره ۲ لطف نمونده و آدرس ایمیلی که در سایت بیپ تیونز ثبت نام کرده است را برای من برای دریافت هدیه ارسال نماید

مابقی عزیزان نیز آدرس ایمیل سایت فیدیبو خودشان را برای بنده ارسال تا نسبت به ارسال جوایز اقدام شود .

از اینکه همراه من بودید سپاسگزارم .منتظر ایمیل های شما عزیزان برای دریافت جایزه ها هستم .